Збереження та вирощування – це повага до дерева

Автор: Томас Вагнер

Коли консервація та використання йдуть рука об руку, життєвий цикл дерева завершується ідеальним паркетом. Тоді дбайливо і стійко вирощене дерево отримає друге життя – у вашому домі. Ліси – справжні дива природи. Вони дуже особливі – сьогодні як ніколи раніше. Ліс завжди був тісно пов’язаний з життям людини. Не тільки тому, що захищає ґрунт від ерозії, регулює водний баланс, фільтрує повітря, забезпечує збалансований клімат з приємною вологістю та особливим, типовим, цілющим ароматом. Існує також незліченна кількість міфів про ліс, про духів природи, які раніше тут жили, і люди завжди знаходили тут захист, притулок і спокій. Розслаблення та спокій у лісі Деревина, яку виробляє ліс, – це не мертвий, а живий, поновлюваний матеріал. Кожне окреме дерево є частиною природного циклу зростання, часто протягом дуже тривалого періоду, що охоплює кілька поколінь. Залежно від того, де воно виросло з насіння або було посаджено, воно розвиває свій власний, індивідуальний ріст. Його форма відображає його історію, визначається місцем розташування та мікрокліматом, природою грунту та світлом, до якого вона прагне. Тож не дивно, коли ми впізнаємо себе на деревах як супутників, які допомагають визначити наше соціальне життя, а в лісі – як протилежність суєтному місту – знаходимо розслаблення та спокій.

Ти можеш говорити з деревами, як говорити з братами і обмінятися з ними своєю душею. Ліс мовчить. Але вони не німі. А хто прийде, вони всіх втішають.

Еріх Кестнер

РЕТЕЛЬНИЙ ДОГЛЯД

Щоб воно залишалося таким, слід берегти та доглядати за лісом та деревами. Тільки ті, хто розуміє складну лісову екосистему та її розвиток, може цілеспрямовано керувати нею та стабільно підтримувати її для майбутніх поколінь. Не в останню чергу для того, щоб отримати матеріал для якісного паркету з дерев – як довговічний і захоплюючий шматок природи у власних кімнатах. Друге життя для дорогоцінного лісу. Дуб з лісу біосферного заповідника Дуби, такі як вирубані в північно-східному прикордонному регіоні Хорватії, складають основу для Bauwerk Parkett, щоб мати можливість виробляти високоякісний паркет різної форми та якості. Завдяки високоякісній популяції дуба, ліс Репаш, розташований у біосферному парку Мур-Драва-Дунай площею 4218 га, вважається найціннішою екосистемою в регіоні.

FSC, сертифікований на 25 років, ліс, який знаходиться в теплому кліматі з рясними дощами, містить 1 106 500 кубічних метрів деревини. На місці 27 працівників лісу забезпечують постійне утримання лісу. Наприклад, вони забезпечують залишення окремих старих дерев на очищених ділянках, щоб птахи могли в них гніздитися. Вирубка лісів завжди проводиться з стійкої точки зору: дерева вирубуються за чітко визначеним планом, щоб не загрожувати існуванню лісу. Само собою зрозуміло, що на кожне зрубане дерево висаджується молоде.

ДРУГЕ ЖИТТЯ ДЛЯ ПОВАЖНИХ ДУБІВ

Якщо поважні дуби вирубуються для захисту молодих дерев, їм у середньому від 100 до 120 років. Час вирубки в період з листопада по квітень, коли дерева не в соку, впливає на колір деревини. На хорватському лісопильному заводі Bauwerk Group у Дюрджеваці 250 стовбурів дерев спочатку переробляють на дошки щодня, що відповідає приблизно 100 кубічним метрам круглої деревини на день. Оскільки дуб як світле дерево не процвітає в тіні інших дерев, кожна зрізана сирець розробила власну структуру та індивідуальний колір, залежно від того, росло дерево посеред лісу чи на його узліссі, чи доводилося йому утверджуватися у вітряному місці або виросли у досить вологому або сухому місці.